خانه/دسته‌بندی نشده/ سرویس های ارزش افزوده

سرویس های ارزش افزوده

مقدمه :

گستردگی جغرافیایی کشورها از یکسو، کمبود نیروی انسانی متخصص در علوم مختلف و افزایش هزینه‌های کاری از سوی دیگر، منجر به عدم دسترسی سازمان‌ها و شرکت‌ها به همة منابع مورد نیاز شده است. شرکت زیر ساخت امن خدمات تراکنشی به منظور برطرف نمودن این نیاز توانسته است سرویسهایی را در قالب سرویس های ارزش افزوده نظیر سرویس VOIP، ویدئو کنفرانس به سازمانها ارائه دهد.

•سرویس ویدئو کنفرانس:

یکی از راهکارها که با استفاده از تکنولوژی روز در حل این مسئله بسیار کارآمد و مفید واقع شده است سیستم ویدئو کنفرانس می باشد . سیستم ویدئو کنفرانس یکی از ابزارهای کارآمدی بشمار میرود که بواسطه آن از اتلاف بخش قابل توجهی از زمان مفید روزانه جلوگیری میشود با استفاده از این سیستم اشخاص میتوانند بدون نیاز به جابجائی فیزیکی، تصمیمات و نتایج لازم را در جلسات اتخاذ نمایند .

مزایای ویدئو کنفرانس

۱.کاهش فاصله ها و فراهم نمودن امکان حضور همزمان در چندین مکان مختلف.

۲.حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت های شغلی.

۳.صرفه جویی اقتصادی در هزینه های ایاب و ذهاب.

۴.صرفه جویی در وقت.

۵.تسهیل در به اشتراک گذاری دانش

•سرویس VOIP:

گسترش روزافزون تکنولوژی و نیاز به ارائه خدمات تخصصی جدید، شرکت ما را بر آن داشته تا با ایجاد امکان ارتباطات تلفنی مبتنی بر شبکه مشتریان را از سرویس VOIP بهره مند گرداند. VOIPیا پروتکل صوت روی اینترنت، روشی جهت تبدیل سیگنال‌های صوتی آنالوگ یک مکالمه تلفنی به داده‌های دیجیتالی است که قادر هستند به وسیله شبکه اینترنت به هر کجا منتقل شوند. در واقع با استفاده از فن آوریVOIPمکالمات تلفنی توسط بسته های اطلاعاتیIP و از طریق اینترنت و یا شبکه های درون سازمانی ارسال می گردد . با استفاده از VOIP هزینه مکالمه بسیار کمتر بوده و برای سرویس ها نیازی به شرکتهای مخابراتی نداریم.

مزایای سرویس VOIP

بعضی از سرویس دهندگان VOIP مزایای بیش تری در مورد فیلتر کردن تماس های تلفنی ارائه می دهند. این قابلیت های اضافی به شما این امکان را می دهد که در مورد چگونگی انتقال تماس های تلفنی بر اساس اطلاعات Caller ID تصمیم گیری نمائید. این قابلیت ها به شما امکان انجام کارهای زیر را نیز می دهد:

۱.انتقال تماس تلفنی به یک شماره تلفن خاص (Forwarding)

۲.ارسال مستقیم تماس بهVoicemail

۳.ارسال پیغام اشغال بودن مشترک به تماس گیرنده

۴.امکان سرویس در دسترس نبودن مشترک

۵.امکان جستجوی مخاطبین با نام

۶.امکان ثبت Voice Mail

۷.امکان ثبت Missed Call

۸.امکان سوئیچ کردن بین خط شهری و سیستمVOIP

۹.Free Siting

۱۰.پشتیبانی از پروتکل SIP

مشاوره:

مشاوره در زمینه راه اندازی پروژه های VOIP و ویدئو کنفرانس از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بهتر است از یک مشاور حرفه ای و با تجربه استفاده کنید . شرکت هایی که دارای سابقه ای طولانی در انجام پروژه های بزرگ مرتبط در زمینه VOIP و ویدئو کنفرانس دارند می توانند رهنمود های خوبی را به شما ارائه دهند. اغلب اوقات در پروژه هایی که مشاورین خوبی نداشته اند شکست های بزرگی مشاهده شده است. برخی از خدمات مشاوره شرکت زیر ساخت شامل موارد ذیل می باشد:

۱.مشاوره در زمینه راه اندازی و پشتیبانی سرویس VOIP

۲.مشاوره، طراحی و اجرا پروژه های ویدئو کنفرانس

۳.مشاوره در زمینه خرید تجهیزات VOIP و ویدئو کنفرانس

طراحی و اجراء:

شرکت خدمات امن تراکنشی با در دست داشتن تیم مجرب و کارآمد در زمینه طراحی و اجرای سرویسهای ارزش افزوده خدمات زیر را ارائه می دهد:

۱.طراحی و نظارت بر اجرای اتاقها و سالنهای ویدئوکنفرانس

۲.تامین تجهیزات ویدئو کنفرانس و VOIP

۳.طراحی، نصب و راه اندازی سیستمهای کنفرانس ویدئویی

۴.طراحی، نصب و راه اندازی سیستمهای کنفرانس صوتی

۵.برقراری ارتباطات صوتی VOIP

پشتیبانی:

واحد پشتیبانی به صورت شبانه‌روزی، در تمام روزهای هفته و در همه‌ی ماه‌های سال(٣‎٦٥*٧‎*٢٤)‎ آماده‌ی پاسخ‌گویی به مشتریان است. بی‌گمان، پس از تماس شما با واحدپشتیبانی، کارشناسان این بخش تمام تلاش خود را برای برطرف ساختن سریع و پاسخ به موقع به مشکلات شما انجام خواهند داد.

سوابق و تجربیات کاری:

تجربیات کاری و سوابق مرتبط در زمینه ارزش افزوده شرکت زیر ساخت امن خدمات تراکنشی شامل موارد زیر می باشد:

۱.نصب و راه اندازی سیستم IP telephony برند Alcatel در تمامی واحد های ستادی بانک ملت در سراسر کشور (۴۶ سایت) و برقراری امکان مکالمات تلفنی ما بین سایت های مذکور و همچنین پشتیبانی و رفع مشکلات ناشی از اختلالات در شبکه IP telephony

۲.راه اندازی سیستم سانترال IP PBX در واحد های بانک ملت

۳.طراحی، نصب و پشتیبانی سیستم ویدئو کنفرانس کشوری بانک ملت