خانه/دسته‌بندی نشده/ امنیت شبکه و اطلاعات

امنیت شبکه و اطلاعات

مقدمه:

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین وابستگی انکار ناپذیر کسب و کار و فرایندهای سازمان‌ها و شرکت‌ها به این تکنولوژی و متاثر بودن از آن، وجوب صیانت از این تکنولوژی و بسترهای مربوط به آن را در دید مدیران مجرب افزایش می‌ دهد.
در همین راستا و برای ایجاد امنیت در این بسترها، سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام به تهیه و استفاده از تجهیزات مختلف امنیتی می‌ نمایند. توجه بیش از اندازه به بحث خرید تجهیزات امنیتی را می‌ توان یکی از بزرگترین مشکلات شرکت‌ها و سازمان‌های کشور در این زمینه ذکر نمود.
این در حالی است که امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقوله ای فراتر از خرید تجهیزاتی چون دیواره‌های آتش و سیستم‌های تشخیص نفوذ و … بوده و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها علی رغم بهره‌مندی از تجهیزات به روز و گرانقیمت همچنان با بحران‌ها و مشکلات امنیتی بسیاری دست به گریبانند.
در همین راستا و با توجه به مشکلات و پیچیدگی‌های موجود در مسیر امن سازی فضای کسب و کار مجازی، شرکت زیر ساخت امن خدمات تراکنشی با اتکا به دانش و تجربیات کاری ارزشمند کارشناسان خود اقدام به ارائه انواع سرویس‌های امنیتی به بانک‌ها، ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی می‌ نماید.

به جرأت می‌ توان گفت که اولین مساله در امن سازی فضای تجارت الکترونیک شناخت درست از نیازمندی‌های مجازی سازمان و دسته بندی این نیازهاست. بسیاری از سازمان‌ها و ادارات به دلیل عدم شناخت صحیح و کامل از تجارت الکترونیک و مخاطرات آن و همچنین عدم آگاهی از نیازمندی‌های امنیتی سازمان خود در این فضا، از ارایه خدمات کارآمد و سریع به مشتریان خود در فضای مجازی ناتوان می‌ مانند.

مطمئنا در زمینه امن سازی فضای تجارت الکترونیک استفاده از خدمات مشاوره جزو الزامات محسوب می‌‌گردد. باید توجه داشت که پیچیدگی مقوله امنیت در سیستم‌های اطلاعاتی و وجود روش‌های متنوع و متفاوت برای امن سازی هر سیستم باعث می‌‌گردد تا کارشناسان این امر در کنار دانش به روز، نیازمند تجربه بالایی نیز باشند.

این شرکت مفتخر است تا با استفاده از کارشناسان متعهد، مجرب و مطلع از دانش و فناوری روز سرویس‌های مشاوره را به مشتریان خود ارائه نماید.

طراحی و اجراء:

در مقوله امن سازی فضای تجارت الکترونیک داشتن طراحی دقیق و درست سیاست‌های امنیتی و برنامه مدون برای پیاده سازی کامل این سیاست‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. باید توجه داشت که در زمینه طراحی و سیاست گذاری‌های امنیتی گستردگی وتنوع اطلاعات و تجهیزات و پیچیدگی‌های موجود اغلب کاربران را دچار سردرگمی در انتخاب طراحی بستر امن و اعمال سیاست‌های لازم می‌‌نماید.
مساله دیگر در این مقوله روند اجرای طرح امن سازی است. یقینا یکی از بزرگترین چالش‌های پیش رو در امن سازی بسترهای موجود، احتمال ایجاد اختلال درکسب و کار سازمان‌ها در روند امن سازی بستر است. اگرچه امن سازی بسترهای تجارت الکترونیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اما باید توجه داشت که اختلال در روند موجود می تواند صدمات و ضایعات جبران ناپذیری را برای سازمان‌ها دربر داشته باشد. امن سازی بستر و اعمال سیاست‌ها باید به گونه‌ای صورت گیرد تا اختلالی در فرآیند‌های کسب وکار سازمان‌ها صورت نگیرد.
از دیگر مباحث مهم در این مقوله می‌توان به بررسی رخداد‌های امنیتی و پایش امنیت اشاره نمود. پایش و بررسی رخداد‌های امنیتی در هر مجموعه از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این کار می‌تواند به امن سازی هرچه بیشتر بستر و جلوگیری از سوء استفاده از منابع سازمان کمک شایانی نماید.
این شرکت مفتخر است با اتکا به تجارب، دانش فنی، و شناخت بالای کارشناسان امنیت خود از استاندارد‌های امنیتی موجود و فرآیند‌های سازمانی خدمات طراحی و اجرا را در تمامی سطوح امنیت فضای مجازی برای کلیه بانک‌ها، ادارات، وسازمان‌ها ارائه نماید.
برای نمونه می‌ توان به خدماتی چون امن سازی شبکه‌ها و مراکز داده موجود، ارائه طراحی امن برای شبکه‌ها و مراکز داده درحال ایجاد، طراحی دسترسی به اینترنت امن، ارائه راهکارهای مهاجرت به بسترهای امن، بررسی وضع امنیتی و چالش‌های امنیتی موجود در بستر فعلی، انجام تست نفوذ، طراحی و پیاده سازی مرکز عملیات امنیت (SOC)، بررسی جرائم (Forensic) و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

بدون شک یکی از الزامات سرویس دهی کامل و صحیح، وجود پشتیبانی برای سرویس ارائه شده است. واضح است که با پیشرفت تکنولوژی اطلاعات و فناوری اطلاعات، صورت تهدیدهای امنیتی نیز تغییر می‌یابند. به علاوه بسترهای تبادل اطلاعات به روز رسانی شده و بالطبع ملاحظات و سیاست‌های امنیتی نیز باید بروز رسانی گردند. مضافا تجهیزات امنیتی نیز همانند دیگر تجهیزات، نیازمند بررسی و بروز رسانی و رفع عیب می‌باشند.

در کنار همه موارد مذکور وجود کارشناسان مطلع از تهدیدات امنیتی و دانش روز، مجرب و کارآزموده و استفاده از تجارب آن‌ها در بررسی خطاهای موجود در شبکه و تجهیزات امنیتی و بررسی رخدادهای ثبت شده ضروری می‌باشد.

به همین منظور این شرکت افتخار دارد تا جهت رضایت مشتریان خود سرویس‌های پشتیبانی کامل را در تمامی مباحث امنیت فضای مجازی و در تمامی روزهای هفته و در تمامی ساعات روز (۲۴×۷) به مشتریان خود ارائه نماید.

سوابق و تجربیات کاری:

  • امن سازی ارتباطات مراکز داده بانک ملت
  • امن سازی ارتباطات حدود ۳۵۰۰ شعبه و باجه بانک ملت در داخل و خارج کشور جهت اجرای سامانه های مختلف بانکی
  • ارائه سرویس ها و سخت افزارهای امنیتی به بانک ملت و شرکت های تابعه
  • نظارت و پایش امنیت شبکه بانک ملت و شرکت‌های تابعه
  • بررسی رخدادهای امنیتی شبکه بانک ملت و شرکت‌های تابعه
  • ارائه سرویس‌های اینترنتی و اینترانتی به بانک ملت و شرکت‌های تابعه
  • ارائه سرویس اینترنت امن به کارکنان بانک ملت
  • طراحی و پیاده‌سازی زیرساخت دسترسی اینترنتی به کلیه سرویس‌های بانک ملت